Як правильно продавати на електронних торгах?

Як правильно продавати на електронних торгах?

Електронні торги – це спосіб купівлі та продажу майна чи послуг. Проводяться на сайті Прозорро та є цілковито безпечними, зрозумілими, відкритими. Взяти участь в торгах може будь-хто – фізичні та юридичні особи. Щоб скористатися можливостями держзакупівель, треба зареєструватися на одному з офіційних акредитованих майданчиків. Найбільш популярним інтернет-ресурсом на сьогодні є Українська Універсальна Біржа.

Як розпочати торги?

Брати участь в аукціонах дуже просто. Але одного бажання торгувати замало. Слід обов’язково пройти процес реєстрації на акредитованому майданчику УУБ, а також – дотримуватися всіх умов та нюансів.
Слід знати, що аукціон Прозорро запускається в автоматичному режимі. Дата і час встановлюється системою, дізнатися про точну дату можна, підписавшись на новинні розсилки УУБ. Торги складаються з трьох раундів. До того, як аукціон розпочнеться, деяка інформація не розкривається. Наприклад, нікому не відомо, яка кількість тендерних пропозицій. А інформація стосовно учасників, документів стає доступною лише після того, як оголошуються результати.
Раунди займають по 2 хвилини, за цей час учасники мають змогу зменшити свої попередні ставки. Якщо жоден учасник не подає заявки на тендер, аукціон автоматично скасовується системою. Переможцем стає той, хто встановить найнижчу ціну за сировину. Подальший документообіг між продавцем і покупцем відбувається в електронному режимі в рамках майданчика УУБ.

Реєстрація на платформі

Щоб взяти участь в аукціоні, слід перш за все пройти просту реєстрацію в системі. Для цього;

  • вкажіть свою організацію;
  • напишіть електронну адресу, номер телефону;
  • придумайте пароль;
  • підпишіться на розсилку (за бажанням, так ви зможете бути завжди в центрі подій);
  • дайте згоду на обробку персональних даних (поставте галочки) та натисніть «Зареєструватися».

Після цього слід буде авторизуватися на самому порталі Прозорро. Для цього заповніть профіль. Будьте уважними, адже інформація замовника й постачальника відрізняється. Перед тим, як взяти участь в торгах, слід пройти процес ідентифікації – підписати договір з електронним майданчиком, сплатити реєстрацію. Про те, що активація пройшла успішно, користувач повідомляється через електронну пошту.

Переваги електронних торгів

Електронні торги ведуться відкрито, отже, учасники повністю захищені від шахрайства. Особливо це актуально для тих, хто продає й купує деревину. Адже раніше цей процес не контролювався, багато коштів уходило в тінь, а покупцям приходилося переплачувати великі гроші, щоб отримати будматеріал.
Сьогодні держава повністю контролює процес купівлі-продажу деревини. До речі, з 1 липня 2021 року вступили в чинність зміни в законодавстві, які стосуються безпосередньо сфери торгівлі деревиною. Ознайомитися з ними та з іншою інформацією, наприклад, як правильно продавати на електронних торгах, можна на сайті УУБ https://www.ueex.com.ua/eng/ueex/sections-council/representatives-natural-gas/ .